فرق بین کوچینگ و منتورینگ چیست؟

https://karocoaches.com/

تفاوت بین کوچینگ و منتورینگ چیست؟

برخی از سازمان ها از این دو اصطلاح به جای هم استفاده می­کنند، اما ما معتقدیم که آنها دو چیز متفاوت هستند :

تعریف کوچینگ در شکل زیر خلاصه شده است:

https://karocoaches.com/

در واقع در کوچینگ، مربیان بر روی بهبود عملکرد و رفاه یک فرد یا گروه کار می­کنند، به بیانی دیگر مربیان بیشتر بر روی مشخص نمودن اهداف، جستجو و شناخت ارزش­ها و باورها و ایجاد برنامه­ های عملی تمرکز دارند. یکی از موارد مهم در کوچینگ جهت دستیابی به نتیجه مطلوب بالا بردن آگاهی افراد و یادگیری خودمحور آن­ها از طریق پرسیدن سوال­ های مختلف و مفید می­باشد نه نصیحت کردن و یا گفتن مطالب. فرد کوچ­ کننده به هیچ دانش و یا مهارت خاصی در زمینه کوچینگ نیاز ندارد. در واقع، ناآگاهی در اینجا می­تواند یک مزیت باشد، و ممکن است مربی را تشویق کند تا سوالات خنثی تر و کمتر پیشرو بپرسد.

تعریف منتورینگ

من مربیان منتورینگ را افرادی تعریف می­کنم که تجربه، یادگیری و مشاوره خود را به افرادی که دارای تجربه کمتری در فیلد مشخصی هستند انتقال می­دهند. قابل ذکر است در دنیای تجارت مدرن، تمرین ارائه منتورینگ در سبک مربیگری روز به روز در حال افزایش می­باشد.

https://karocoaches.com/

شاید برای شما سوال پیش آمده باشد که کلمه منتورینگ از کجا سرچشمه می­گیرد؟

این اصطلاح در یونان باستان، با شعر کلاسیک هومر، “اودیسه”، در یونان باستان سرچشمه می­گیرد، که اودیسه نگهبانی به نام منتور را تعیین می­کند تا در غیابش از پسرش به عنوان یک معلم، راهنما و دوست مراقبت کند.

پیوستگی کوچینگ، منتورینگ و مدیریت

باید یادآور شد که یادگیری مهارت­­های کوچینگ و داشتن یک کوچ دو بخش منظم و عمده جدایی­ناپذیر زندگی رهبران امروز می­باشد.  یکی از چالش­های فعلی که اغلب و به طور یکسان از مربیان و رهبران آن شنیده می­شود این است که در محل کار و یا حتی در روابط مربیگری چه زمانی باید مربیگری کرد، چه زمانی توصیه و نصیحت نمود و چه زمانی باید به طور مستقیم دستورالعمل به افراد گفت تا آن را انجام دهند. به این ترتیب در دنیای مدرن امروزی یک مدیر موثر مدیری می­باشد که بتواند پیوستگی میان کوچینگ، منتورینگ و مدیریت مستقیم را درک کند و در همین راستا به آرامی قدم بردارید. بدیهی است که فرق میان این سه مهارت بعضاً قابل تشخیص نمی­باشد، به این ترتیب در این شرایط مدیر خبره،آگاه و با تجربه می­تواند نقش خود را به درستی ایفا کند.

https://karocoaches.com/

ما در این بخش سعی می­کنیم به طور خلاصه به اصول مربیگری بپردازیم

اگر بخواهیم کوچینگ را در چند کلمه خلاصه کنیم می­توانیم بگوییم مربیگری کوچینگ مثبت، بدون قضاوت، با راه حل متمرکز و چالش برانگیز می­باشد که در شکل زیر ویژگی ­های کوچینگ را شرح دادیم:

https://karocoaches.com/

اگرچه کنترل فرایند بر عهده مربی است همچنین در اکثر مواقع محتوای کلام بر عهده کوچ­ شونده می­باشد، با این حال آن کسی که می­تواند تجربه کوچینگ را به یک تجربه توانمند، سازنده و لذت بخش تبدیل کند کوچ می­باشد.

در شکل زیر، ناحیه ه­ای همپوشانی دو دایره در مرکز شکل نشان دهنده مواقعی است که کوچینگ ها پیشنهاد خود را داده و یا بینش خود را به اشتراک می گذارند. البته باید به این نکته اشاره نمود که یک کوچ­ کننده قبل از به اشتراک ­گذاری بینش خود معمولا مرز بین خود و فرد مقابل را با پرسیدن سوال­ های مختلف مشخص می­کند و در آخر با مشخص شدن مرزها فضای مشترک مورد نظر حاصل می­شود.

https://karocoaches.com/

کوچینگ می­تواند یک به یک انجام شود و یا در گروه­ های مختلف با اندازه­ های مختلف مورد استفاده قرار گیرد. باید به این موضوع توجه داشت که ریشه ­های ارتباط میان افراد به سبک مربیگری کهن و ذاتی در میان مردم می­باشد به این ترتیب برخی مربیان به صورت ذاتی این خصیصه را در خود داشته و با قرار گرفتن در فضای کوچینگ پرورش می­یابند از طرفی دیگر افرادی نیز که به این حوزه علاقه ­مند هستند می­توانند با یادگیری مهارت­ ها و تغییر سبک ارتباطی خود در این عرصه گام بردارند. رهبری خود معمولا هم معنی است با مهارت خوب کوچ کردن.

آیا بین کوجینگ و منتورینگ تفاوتی وجود دارد؟

در حال حاضر اینطور به نظر می­رسد که مرزهای بین کوچینگ و منتورینگ به نفع منتورینگ در حال کم­رنگ شدن می­باشد به طوری که منتورینگی که در استایل کوچینگ صورت گیرد بسیار اثرگزارتر از زمانی می­باشد که تنها فرد به عنوان منتور تنها به نصیحت و راه ­حل دادن به فرد بپردازد در صورتی که این موضوع در کوچینگ برعکس می­باشد به بیانی دیگر ارائه توصیه توسط افراد که کوچ می­کنند به شکل فزاینده­ای قابل قبول می­باشد همچنین به اشتراک­ گزاری تجربیات خود نیز بسیار جذاب می­باشد، البته باید متذکر شد که این فعالیت ­ها در حوزه کوچینگ با حفظ دستورالعمل­ هایی که اصول مربیگری را حفظ می­کند انجام می­شود.

نتیجه­ گیری

برای فهم ساده ­تر و توضیح تفاوت میان منتورینگ و کوچینگ می­توان بر روی این جمله تمرکز نمود:

یک کوچ­ کننده چند سوال عالی برای پاسخ شما دارد در حالی که یک منتور چند پاسخ عالی برای سوال شما دارد.

قیاس با رانندگی ماشین کمک می­کند تا بهتر تفاوت این دو را درک کنیم:

یک منتور نکاتی را از تجربه رانندگی ماشین­ ها به اشتراک می­گذارد در صورتی که یک کوچ­کننده شما را در رانندگی با ماشین تشویق و حمایت می­کند.

بخشی از مقاله تفاوت میان کوچینگ منتورینگ از سایت   www.coachingcultureatwork.com

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.